Ciekawe zastosowania lamp stojących

zastosowaia lamp stojących

Kluczową rolę mogą odgrywać lampy stojące w salonie lub sypialni. Czy wiesz, jak wybrać idealną lampę stojącą i jak wykorzystać ją we wnętrzach? Lampy podłogowe powinny znaleźć się w każdym domu! Jest niedoceniany i często pomijany, ale w rzeczywistości jest niezwykle ważnym elementem wystroju i systemu oświetlenia. Może jednak pełnić nieco inne funkcje w zależności od wybranego modelu. Sprawdź nowości i dowiedz się, jak możesz ulepszyć wystrój swojego wnętrza za pomocą lamp stojących.

Światło do czytania książek

W każdej rodzinie znajdzie się osoba, która uwielbia czytać książki – często nawet kilka! Świetne miejsce do czytania książek może być warte swojej ceny. Oprócz tego, że wygodne siedzenie umili czas czytania, kluczową kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Pionowa lampka do czytania o umiarkowanym natężeniu światła, która świeci w dół i jest idealnym dodatkiem do wygodnego fotela lub sofy. Idealny model to taki, który może regulować natężenie światła lub położenie klosza!

Odpowiednio dobrane oświetlenie boczne

Światło sufitowe jest zbyt mocne, aby oglądać telewizję. Spotkania towarzyskie, wieczorne drzemki czy romantyczne chwile są również przyjemniejsze, jeśli stworzymy im odpowiednią atmosferę. Specjaliści od projektowania wnętrz są zgodni co do tego, że najlepszym efektem w tym zakresie jest warstwowe oświetlenie punktowe zapewniające optymalny poziom zmierzchu. Stylowa lampa podłogowa umieszczona w rogu salonu lub sypialni to idealne źródło miękkiego światła na idealnej wysokości. Jeśli wybierzesz model z abażurem, uzyskasz przyjemną poświatę w wybranym kolorze bez narażania wzroku. Klasyczna lampa podłogowa z geometryczną harmonią i unikalnymi wykończeniami jest również atrakcją części wypoczynkowej. Szczególnie popularne w ostatnich sezonach są modele ze złotymi oprawkami, które wieczorem rozbrzmiewają ciepłym blaskiem.

Lampa podłogowa jako dopełnienie aranżacji wnętrza

Czy w salonie jest wolny kącik, który można zagospodarować? Czy w aranżacji brakuje pogrubionego elementu? A może po prostu jesteś fanem oryginalnego oświetlenia i efektów jakie oferują nocą? Designerskie lampy podłogowe coraz częściej odchodzą od dobrze znanej konwencji nóżek i abażurów. Stawiają za nietuzinkowe kształty, które po oświetleniu całkowicie zmieniają charakter wnętrza. Niczym świetliste rzeźby zachwycają zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Ta wyjątkowa lampa podłogowa może przybrać kształt nieregularnej konstrukcji z większą liczbą żarówek. Następnie tworzy coś w rodzaju świecącego drzewa lub krzewu. Alternatywnie można ją pokryć materiałem przepuszczającym światło, co daje efekt świecącej bryły. W każdym z tych wariantów efekt końcowy zależy od cieni i natężenia światła. Lampa podłogowa jest również językiem wagi. Starannie dobrany pod względem stylu i koloru oraz umieszczony w idealnym miejscu, decyduje o wizualnej równowadze wystroju. Bez niej byłoby nie tylko ciemniejsze i mniej komfortowe, ale przede wszystkim puste i nieciekawe. Znakomita lampa stojąca świetnie sprawdzi się w tej funkcji. Odważne projekty, wyraziste kolory i uderzające struktury. Im więcej osobowości wybierzemy, tym atrakcyjniejsza będzie aranżacja salonu.

 

Mogą Ci się także spodobać: