Gdzie powiesić karmnik dla ptaków?

karmnik dla ptaków

Zimą karmniki dla ptaków pojawiają się w bardzo wielu ogrodach. To świetne rozwiązanie, jeśli chcemy pomóc ptakom przetrwać ten trudny czas. Jednocześnie mamy dzięki temu możliwość obserwacji dokarmianych ptaków z okna. Umieszczając go w ogrodzie, należy pamiętać o kilku zasadach, aby było to bezpieczne miejsce. Gdzie najlepiej go powiesić? Wybierzmy najlepsze miejsce!

Czy warto wykonać karmnik samemu?

Karmniki dla ptaków nie są zbyt skomplikowane w projektowaniu. Możesz więc łatwo przygotować go samodzielnie. Zwykle jest zbudowany z drewna, więc jest nie tylko bezpieczną przystanią dla ptaków, ale także świetną ozdobą całego ogrodu w zimie. Aby zbudować podajnik, potrzebujesz tylko kilku desek, drewna i komponentów oraz podstawowych narzędzi, takich jak młotek, gwoździe, śruby i wiertarka/wkrętarka. Nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu karmnika, do tego potrzebne jest odpowiednie zakonserwowanie i wyczyszczenie drzewa. Ale jeśli nie masz czasu lub potrzebnych narzędzi, a zimowe mrozy zaczynają już doskwierać, zawsze możesz kupić jeden z wielu karmników dla ptaków w sklepie.

Jak wybrać miejsce na karmnik?

Niezależnie od tego, czy kupujesz gotowy produkt, czy składasz go samodzielnie, pamiętaj o umieszczeniu karmnika we właściwym miejscu. Gdzie najlepiej go zainstalować? Należy to zrobić w sposób przemyślany, przede wszystkim tworząc bezpieczne schronienie dla ptaków do odpoczynku i dobrego jedzenia. Szukając dobrego miejsca należy zwrócić uwagę na taką konstrukcję karmnika, aby ptaki mogły do ??niego wchodzić ze wszystkich kierunków. Gdzie są karmniki dla ptaków? Najlepsze miejsce dla karmnika to z dala od ruchliwej drogi lub chodnika. Zapewni to ptakom spokojne i odosobnione miejsce. Ważne jest również, aby umieścić go tam, gdzie żadne drapieżniki nie będą mu przeszkadzać. Jeśli zamierzasz zawiesić karmnik na drzewie, będziesz musiał wybrać niedostępną gałąź, na przykład gałąź. Koty, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla najmniejszych ptaków, potrafią je odstraszyć.

Mieszkanie w bloku a karmnik dla ptaków

Karmnik możesz zamontować nawet, gdy nie masz przestronnego ogrodu. Znajdzie się na nią również miejsce na balkonie apartamentowca. Najlepszym sposobem na utrzymanie karmnika jest powieszenie go na balustradzie balkonu lub parapecie zewnętrznym. Instalując karmnik na balkonie budynku mieszkalnego należy pamiętać, aby zrobić to solidnie, aby w razie nieszczęśliwego wypadku, zarówno same ptaki, jak i ludzie na zewnątrz mogli ucierpieć. Do mocowania podajnika do poręczy można użyć kątownika metalowego oraz śrub z nakrętkami. Zapewni to stabilność całej konstrukcji. Jeśli zamierzamy postawić podajnik na parapecie, lepiej przykręcić go wkrętami. Gdzie powiesić karmniki dla ptaków w bloku? Przy wyborze takiego miejsca należy kierować się tymi samymi zasadami, co przy wyszukiwaniu odpowiedniego miejsca w ogrodzie. Po pierwsze, ptaki powinny tam być cicho. Dobrym pomysłem może być tutaj okno w sypialni, gdzie ruch jest mniejszy, lub balustrada balkonowa nieco odsunięta od okna, co sprawi, że ptaki poczują się bezpieczniej. Umieszczenie karmnika dla ptaków na balkonie budynku mieszkalnego to świetny sposób, aby przyjrzeć się im z bliska.

Mogą Ci się także spodobać: