Fotel do wypoczynku – jaki jest najwygodniejszy?

Fotel do wypoczynku

Fotel wypoczynkowy powinien być przede wszystkim wygodny, więc który model szczególnie zasługuje na uwagę, gdy szukasz fotela do czytania, spania lub po prostu relaksu przy filiżance kawy? Dowiedz się, jak wybrać najwygodniejszy model dla siebie i swojej rodziny!

Przede wszystkim ergonomia!

O fotelach ergonomicznych często słyszy się stwierdzenia, że ??są one uważane za zdrowe i wygodne, ale co to właściwie znaczy, że dany fotel lub krzesło jest ergonomiczne? Ergonomia to nauka, która bada dostosowanie sprzętu do cech fizycznych i psychicznych człowieka. Ergonomiczny może być nie tylko wygodnym krzesłem biurowym (z regulowanym oparciem lub podłokietnikami), ale także fotelem w salonie do czytania, spania czy karmienia. Wygodny ergonomiczny fotel ma odpowiedni kształt, który pozwala zachować prawidłową postawę podczas siedzenia. Zapewniają mocne podparcie pleców, a czasem nawet mają specjalne wbudowane podparcie na poziomie lędźwiowym. Ten ergonomiczny, wygodny fotel do salonu powinien mieć również podłokietniki i wygodny zagłówek. Przykładem takiego modelu jest fotel bujany, często sprzedawany również w zestawie z wygodnym podnóżkiem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany wygodny fotel?

Wygodny fotel to także model z przyjaznych dla skóry materiałów, najlepiej naturalnych i niedrażniących. Świetne jest również to, że tkanina tapicerowanego fotela nie klei się do skóry w upalne popołudnia. Idealnym wyborem będą więc bawełniane, pluszowe, a ostatnio bardzo popularne welurowe fotele. Aby fotel służył Ci jak najdłużej, sprawdź trwałość tapicerki (ocenioną w cyklu Martindale’a) i łatwość czyszczenia. Warto również rozważyć modele ze zdejmowanymi pokrowcami. Nie bez znaczenia jest również wyściełanie takiego fotela (najlepiej sprawdzi się pianka poliuretanowa lub sprężyny) oraz odpowiednia grubość gąbki i rozmieszczenie sprężyn w siedzisku. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre typy materiałów foteli są produkowane przez jedną firmę. Jest to spowodowane przez rejestrację wzorów przemysłowych.

Fotel do czytania?

Pomyśl o wygodnym krześle do czytania, a prawdopodobnie wyobrazisz sobie duży fotel z oparciem i stylową otomanę. To zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych modeli, aby poświęcić się ulubionej lekturze. Ten wygodny fotel zapewni Twojemu kręgosłupowi solidne podparcie, a dopasowany podnóżek zapewni Twoim nogom odrobinę wytchnienia po całym dniu pracy. Fotel z podnóżkiem powinien mieć również wysokie oparcie, które pozwoli nam wygodnie i całkowicie się odchylić. Przynosząc tym samym ulgę naszemu kręgosłupowi.

Mogą Ci się także spodobać: