Roślinne dekoracje mogą odmienić wnętrze

Roślinne dekoracje

Istnieje ogromna różnica między doniczkowymi niezbędnymi kwiatami na parapecie, a dekoracjami roślinnymi, które są ważnym elementem wystroju wnętrza. Zobacz, jak możesz okiełznać walory estetyczne natury… Wazony, donice, wazony na kwiaty, kwietniki nie powinny być tylko pojemnikami na kwiaty przyniesione przez gości. Piękne wnętrza powinny być celowo wypełnione roślinami, zarówno stałymi, jak i tymi, które zmieniają się okresowo w zależności od pory roku, okazji czy nastroju. Dodatek ten nadaje się do niemal każdego pomieszczenia, zwłaszcza salonu i jadalni, potrafi wręcz narzucić cały wystrój, nie tylko wypełniając puste kąty, ale przede wszystkim dodając koloru i wymiaru.

Wazony i bukiety we wnętrzach

Najpopularniejszym zabiegiem stosowanym przez doświadczonych projektantów wnętrz jest wypełnianie domowej przestrzeni wazonami, wazonami i dzbankami, w których na stałe umieszcza się bukiety kwiatów i roślin ozdobnych. Najpopularniejszymi lokalizacjami są oczywiście stół w jadalni i stół konferencyjny, gdzie można znaleźć kolorowe zestawienia dużych świeżych i suszonych kwiatów, a także bardziej oryginalne rozwiązania, takie jak nawilżacze boxy czy pojedyncze róże w specjalnie zaprojektowanych krótkich tulipanowych butelkach. . Ale w kuchni i łazience jest też miejsce na doniczki i wazony, a storczyki, dalie i lilie są idealne do łazienek. Nie bójmy się bardziej kwiatowych kompozycji, nawet z symetrycznymi bliźniakami. Taką ozdobę można umieścić na komodzie, kominku, szafce, a nawet w domu bez dzieci i zwierząt, a nawet na podłodze. Zmieniając kolor bukietu w naczyniu, możemy w znaczący sposób wpłynąć na nastrój pomieszczenia, co jest chyba najłatwiejszym sposobem na uzyskanie szybkiego skrętu przed ważną wizytą lub uroczystością.

Gałązki w wystroju

Gałązki są nieco trwalszą i mniej banalną ozdobą wnętrz niż kwiaty, które można dowolnie zmieniać i umieszczać w wazonach i wazonach. W swojej najprostszej wersji doskonale kojarzą się z sytuacją za oknem, zielenią i zielenią wiosną, kwiatami latem, ciepłymi kolorami jesienią i nagością zimą, którą dodatkowo można ozdobić farbą w sprayu lub ozdobami świątecznymi. są też duże liście lub gałęzie palm, oraz duże egzotyczne rośliny doniczkowe, które można pociąć w niewielkich ilościach bez żadnych uszkodzeń i wsadzić do wody – takie kompozycje przetrwają tygodnie i będą świetnie się prezentować Dobra zieleń nadaje się do każdego rodzaju dodatku do wnętrz . Bardziej misterne bukiety z gałązek i roślin ozdobnych również dodają uroku domowi i mogą stać się główną „sztuką” przedpokoju lub przedpokoju, tworząc eleganckie, zachęcające wrażenie.

Park w domu?

Oprócz standardowych roślin doniczkowych o wysokości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, wiele osób wybiera również drzewa, które dobrze rosną pod dachem. Od tradycyjnych palm w klasycznych doniczkach z juką, po obładowane owocami drzewka pomarańczy lub mandarynki, ten wystrój wnętrz pozwala idealnie wypełnić puste kąty i zaprosić naturę do swojego domu w najsilniejszy możliwy sposób. Najłatwiej posadzić drzewka w dużych ozdobnych donicach, które same w sobie mogą dodać uroku aranżacji, ale najnowszym trendem są też pojemniki, w których ziemia i korzenie są zatopione w podłożu i wypełnione żwirem, dzięki czemu salon może nagle zamienić się w przyjemny park.

 

Mogą Ci się także spodobać: