Czym charakteryzuje się styl Glamour?

Styl Glamour

Style glamour to meble rozmyte, pikowane, ozdobne i ciężkie. Dzięki błyszczącej tkaninie nadaje charakteru i elegancji wystroju wnętrza. Przytulne są także dzięki wygodnym kanapom i kryształowym lampom. Przyjrzyj się bliżej stylowi glamour i wybierz z nami dodatki.

Czym jest styl glamour?

Glamour jest trudny do dokładnego przetłumaczenia, ale jest to słowo, które opisuje przepych, przepych, przepych i bogate wnętrza. Glamour to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów. Jest to styl eklektyczny charakteryzujący się połączeniem przedmiotów i akcentów, które wydają się być od siebie odległe, jak barokowe nowoczesne dodatki świetlne i duże meble. Powstał w Hollywood na przełomie lat 40-tych i 50-tych. Była to reakcja na Wielki Kryzys, który stał się stylem pełnym wystawnych akcentów. Opiera się na płynnej granicy między genialnym a genialnym. Stał się przeciwnikiem minimalizmu i pomógł odzyskać przychylność, m.in. pojawieniem się bardziej zaokrąglonych kształtów oraz fal i załamań w ogromnych barokowych meblach. Powracają również wyraziste kwiatowe nadruki. Wnętrza glamour to często pokoje łączące w sobie zmysłowość, luksus i humorystyczne akcenty. To także klimatyczna aranżacja wypełniona miękkimi tkaninami i błyszczącymi dodatkami. To połączenie luksusu, elegancji i przepychu. To także synonim tajemniczości i nieco nierealności.

Skąd się wywodzi ten styl?

Styl glamour narodził się w Ameryce wkrótce po narodzinach przemysłu filmowego. Charakteryzuje się pięknymi ubraniami i znajduje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Pokoje w stylu glamour zaczęły pojawiać się w domach gwiazd Hollywood. Jego blask i luksusowe akcenty idealnie pasują do tak zwanego Złotego Wieku Hollywood. Jej dostawcami stały się divy filmowe, a styl promowany był przez media. Dzięki nim „przyjęła się” i stała się jednym z głównych stylów amerykańskiego wystroju wnętrz. Przez lata ewoluował i łagodniał, nabierając nowoczesnego akcentu, zachowując jednocześnie swój blask.

Jak wygląda styl glamour?

Wnętrza w stylu glamour to pomieszczenia czerpiące inspirację z baroku – z jego bogatszymi bryłami, ornamentami i dodatkami. Dziś wnętrza w stylu glamour łączą proste formy z nieco barokowymi akcentami, takimi jak mniejszy stolik kawowy Avian i gigantyczny fotel Baron. Kolejną cechą wnętrza w stylu glamour jest oryginalna paleta kolorów. Dominują fiolety, róże, czerń i biel oraz fiolet i turkus. Ciekawą ozdobą takiego wnętrza są świecące przedmioty i tapety z wyrazistymi wzorami. Styl glamour to także gra światła – kryształowe żyrandole, lustra i talerze. W sypialni z kolei zdobiona komoda i stylizowane łóżko, takie jak Ludwikowski. W uroczym apartamencie znajdują się również satyna, satyna i aksamit, tkaniny miękkie w dotyku i błyszczące. Dzięki nim wnętrze nabiera powiewu luksusu. Żakardowe i futrzane wykończenia dodają blasku temu wnętrzu. Stylu glamour mieszkania nie da się oddzielić od żyrandoli, najlepiej kryształowych lamp. W wnętrzach efektownych światło odgrywa ważną rolę, dlatego często można zobaczyć białe świece w terrariach. Urok wnętrza to także mnóstwo dodatków. Opłaca się zachować umiar, ale większa objętość to jedna z cech wyróżniających pokój w tym stylu. Styl glamour jest również eklektyczny, jak na przykład proste nowoczesne łóżko z dużymi zasłonami lub łóżko z tapicerowanym ozdobnym wezgłowiem. Czarno-złote płytki ścienne często pojawiają się również we wnętrzach w stylu glamour. Kolejną cechą pokoi w stylu Glamour jest kontrast. Nadają wnętrzu niezwykłej osobowości. Apartamenty w stylu glamour wyposażone są również w meble z litego drewna oraz pikowane sofy (Kooper, Baron, Scala). Szezlongi świetnie wyglądają w salonach glamour.

 

Mogą Ci się także spodobać: