Jak ozdobić ścianę

Jak ozdobić ścianę

Jeśli chcemy, aby nasz salon lub pokój wyglądał wyjątkowo, nie musimy skupiać się na drogich, niepowtarzalnych meblach i dodatkach. Czasami wystarczy dobry fundament – ??dobrze udekorowana ściana. Kiedy dekorujemy pokój, zwykle zwracamy bardzo małą uwagę na ściany. Tynkujemy, piaskujemy, malujemy. Wybieramy kolor farby i właściwości, na których najbardziej nam zależy (plamoodporność, zmywalność, trwałość, taniość). Czasami wieszamy też plakat lub obraz.

Tapety i fototapety

Obserwujemy ich powrót do naszych wnętrz. Dzięki udziałowi światowej klasy projektantów tapeta przestała być monotonna, a stała się jednym z najciekawszych i najbardziej stylowych akcesoriów dekoracyjnych. Przed zakupem musimy się zastanowić, czy chcemy pokryć nimi wszystkie ściany, tylko jedną, czy niewielką, wybraną sztukę. Mamy do wyboru szeroką gamę wzorów, kolorów, faktur i materiałów do pokrycia i jego wykonania. Fototapety to łatwy, szybki i stosunkowo niedrogi sposób na przekształcenie pomieszczenia w miejsce, o którym wszyscy marzymy. Dzięki nim salon zamieni się w las deszczowy lub letnią rezydencję z widokiem na morze lub urokliwe greckie uliczki. Miłośnicy nowoczesności i klasyki, minimalizmu i glamour znajdą coś dla siebie w ogromnej różnorodności fototapet. Obrazy ścienne to doskonały sposób na umeblowanie pokoju dziecięcego. Ściany ozdobione tradycyjnymi obrazami mogą być zbyt poważne dla małych członków rodziny. Fototapeta przemieni pokój Twojego dziecka w uroczy świat rodem z bajek lub kreskówek. Co więcej, dzięki nim pomieszczenie stanie się bardziej kolorowe i wesołe. Ciekawym pomysłem może być również fototapeta wykonana z ulubionych zdjęć.

Naklejki na ściany

To jeden z najprostszych i jednocześnie najbardziej oryginalnych sposobów na dekorację ścian. Dają niesamowite możliwości w aranżacji, tworzeniu głębi, oryginalnym wypełnianiu dużych powierzchni, z powodzeniem zastępując obrazy, plakaty i inne dekoracje. Są również łatwe w montażu. Po pierwsze, można je przymocować do farby, tapety lub płytek, ścian, drzwi lub mebli. Po drugie, mocują się bardzo czysto, nie wymagając żadnych dodatkowych narzędzi, takich jak gwoździe, młotki czy klej. Ponadto te naklejki są idealne do pokoju dziecięcego, kuchni, sypialni lub salonu.

Inne ozdoby

Listwy przysufitowe i zawijasy to propozycja dla tych, którzy kochają luksus i najlepiej czują się we wnętrzach klasycznych z dużą dbałością o detale. Świetnie sprawdzą się w wytwornym salonie, jako detal, który jako pierwszy nie będzie rzucał się w oczy, ale nada całości perfekcyjny wygląd. To jednak nie koniec ich dominacji. Ściany rzadko kiedy są idealnie płaskie. Gdybyśmy zdecydowali się pomalować je na inny kolor niż sufit, wszystkie niedoskonałości byłyby bardzo widoczne. Z tego punktu widzenia linie sufitowe pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Ponieważ są wykonane z pianki, można je łatwo przykleić (wystarczy skleić) i pomalować na dowolny kolor. Dzięki tym detalom salon nabiera elegancji.

 

Mogą Ci się także spodobać: