Kobiece biuro jako odpowiedź na pracę zdalną

kobiece biuro

Obecnie praca z domu staje się coraz bardziej popularna. Praca zdalna z domu to nie tylko opcja dla osób posiadających własne firmy, ale także możliwość, jaką oferują pracodawcy. Korporacje i duże korporacje pozwalają swoim pracownikom pracować z domu, ponieważ zwiększa to satysfakcję pracowników i zwiększa produktywność. W związku z rozwojem technologii, praca zdalna w domu zazwyczaj wymaga jedynie komputera z dostępem do Internetu oraz cichej i spokojnej przestrzeni. Jak jednak zorganizować miejsce pracy, aby rzeczywiście sprzyjało to zwiększonej produktywności?

Urządzenie biura w domu

Aby wyposażyć wygodną i bezpieczną przestrzeń sprzyjającą pracy z komputerem i dokumentami, potrzebujemy przede wszystkim biurka, bardzo wygodnego krzesła lub fotela oraz dobrego oświetlenia. Co wybrać przy wyborze sprzętu do domowego biura? Z jednej strony można dobrać meble i dodatki pasujące do naszego wnętrza (lub przyszłej koncepcji, jeśli w najbliższym czasie planujemy remont). Dobrze zaaranżowany kącik do pracy może stać się praktycznym dodatkiem do Twojego wnętrza. Wiele firm odpowiada na potrzeby osób pracujących w domu, dodając biurka do swojej oferty produktów. Wybierając stół, który mieści się w kategorii „kompozycja”, możemy być pewni, że będzie współgrał z wystrojem wnętrza pomieszczenia – raczej wtopi się, niż będzie stanowić spójny element aranżacji. Z drugiej strony można spotkać najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, w tym łączenie mebli z różnych kolekcji i epok. Nie jest więc przeszkodą wkomponowanie starych biurek i krzeseł w nowoczesną przestrzeń i odwrotnie. Niezależnie od tego, czy postanowisz, aby Twoje biurko wtopiło się we wnętrze, czy też zostało jego gwiazdą – dostosuj je do swoich potrzeb.

Klasyczne wnętrze w biurze

Dla miłośników klasycznego stylu, którzy decydują się na domowe biuro w salonie, marka Belldeco przygotowała piękne klasyczne biurka z kolekcji Domaine, Esquisse czy Bristol White. W ramach tych kolekcji dostępna jest również komoda, która może służyć jako miejsce do przechowywania dokumentów. W romantycznych, kobiecych wnętrzach w stylu shabby chic idealnie sprawdzi się biurko Romance z drobnymi detalami i zakrzywionymi nogami. Tego typu meble można również wykorzystać do zrównoważenia powagi nowoczesnych wnętrz. Retro i nowoczesne biura domowe? W salonie w stylu vintage idealnie sprawdzą się wysokie meble. Dobrym przykładem jest kolekcja Barbier firmy Zuiver. W kolekcji znajduje się kilka modeli nóg stołowych i szafek, dostępnych w jasnym i ciemnym drewnie. Wyjątkowo stylizowane meble będą ciekawym i przyciągającym wzrok elementem wystroju.

Kompaktowe biuro do pracy zdalnej

Jeśli brakuje Ci miejsca w salonie lub sypialni, sekretarka z miejscem do pracy i przechowywania jest doskonałym rozwiązaniem. Sekretarki są pojemne, a wiele z nich ma pokrywy lub klapy, które można zamknąć po wykonaniu zadania. To świetna funkcja dla rodziców i właścicieli zwierząt domowych – zamknięcie chroni zapomniane dokumenty i przedmioty przed upuszczeniem lub uszkodzeniem. Co więcej, zgodnie z zasadą „co z oczu, to z serca” otwarcie sekretarki może symbolicznie oznaczać pójście do pracy, a zamknięcie – powrót z niej. Takie rozwiązanie ułatwia produktywność i pozwala zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym.

 

Mogą Ci się także spodobać: