Kwiaty dla zapracowanych – Piękny ogród przy minimum wkładu

kwiaty dla zapracowanych

Istnieje wiele pięknych bylin, które pięknie kwitną i są łatwe w uprawie. Ponadto wybaczają wiele praktycznych błędów i przeoczeń. Warto zacząć od nich swoją przygodę z ogrodem, a także możesz po nie sięgnąć, jeśli po prostu nie masz czasu na regularną i staranną pielęgnację roślin. Oczywiście ich walory doceniają również zapaleni ogrodnicy.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów?

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że chociaż niektóre rośliny są łatwe w uprawie, nie będą rosły i rozwijały się w warunkach, które są całkowicie „wbrew ich naturze”. Dlatego należy wziąć pod uwagę przynajmniej ich podstawowe wymagania, zwłaszcza w zakresie nasłonecznienia i podlewania. Większość roślin najlepiej czuje się w pełnym słońcu lub lekkim cieniu iw co najmniej lekko wilgotnej glebie. Tolerują przejściowe susze, ale jeśli zależy nam na ich kwitnieniu, to rzadziej zdarza nam się przegapić regularne podlewanie z powodu chronicznego braku deszczu i ciepła. Przed sadzeniem roślin należy również przygotować glebę i uzupełnić ją w składniki odżywcze. Jedną z bezpiecznych i skutecznych metod jest wykopanie gleby kompostem. Zwalczanie chwastów może być problemem, ale rozwiązaniem jest ułożenie agrowłókniny i zabezpieczenie jej ściółką dekoracyjną (kamyki, kora). Zapobiegnie to wzrostowi chwastów i dłużej utrzyma wilgotność gleby. Inną opcją jest… zaprzyjaźnienie się z chwastami, przynajmniej niektórymi z nich. Bardzo atrakcyjne są na przykład klomby z bluszczem Kurdybank.

Kwiaty doniczkowe

Jeśli nasze wnętrze jest bardzo ciemne z powodu małych okien lub często zamkniętych okiennic, wybierzmy cieniolubne rośliny doniczkowe, które nie są odporne na mocne światło. Na przykład może to być ul, który rozwija się normalnie w słabym świetle. Gatunek ten jest również odporny na wahania temperatury. echmea to przykład rośliny doniczkowej, która sprawdza się u zapracowanych ludzi i dobrze znosi brak wody. Jeżówki wstążkowej nie należy podlewać częściej niż raz w tygodniu bardzo małą ilością wody. Jednak nawet jeśli zapomnimy o podlewaniu, ta roślina doniczkowa sobie z tym poradzi. To samo dotyczy Sansevierii, innego kwiatu doniczkowego, który może przetrwać do 3 tygodni bez wody. Sansewieria nie wymaga również specjalnego podłoża ani dużej ilości światła, co czyni ją jednym z najbardziej odpornych kwiatów doniczkowych.

Zielistka

Z drugiej strony, gdy naszym najgorszym koszmarem jest przesadzanie kwiatów doniczkowych, warto zainwestować w okazy, które tego nie potrzebują. Podobnie wygląda kwestia nawożenia kwiatów doniczkowych – jeśli nie mamy czasu lub chęci, nic straconego. W takim przypadku warto kupić ziele Sternberga, ponieważ jest to roślina doniczkowa, która akceptuje normalną uniwersalną glebę, w której może przetrwać co najmniej kilka lat bez przesadzania. Doniczkę z ziołem Sternberga można powiesić na ścianie – jego długie listki będą delikatnie zwisać, dekorując nasz pokój.

 

Mogą Ci się także spodobać: