Sypialnia ze skosami – jak ją urządzić?

sypialnia ze skosami

Układ sypialni na poddaszu zawsze wiąże się ze spadkami, często nawet słupami i belkami, przez co przestrzeń, którą można zagospodarować, jest znacznie mniejsza. Nie jest to więc łatwe zadanie, ale wykonalne. Pokoje zaaranżowane na poddaszu mają swój niesamowity klimat i nastrój. Warto zastanowić się, jak najlepiej je rozplanować, aby były zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Jeśli szukasz wskazówek, jak urządzić sypialnię ze spadkiem, czytaj dalej.

Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni

Bardzo ważną rzeczą w urządzaniu wnętrza jest etap planowania. Jest to bardzo ważne w przypadku sypialni na poddaszu, ponieważ pokoje skośne są trudniejsze do umeblowania. Konieczne jest zmierzenie nachylenia skarpy oraz wysokości ścianki kolankowej i zastanowienie się, jakich mebli potrzebujemy i gdzie je ustawić, aby się zmieściły. Można również zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar, tak aby idealnie pasowały do ??naszych upodobań. Dobrze jest również określić, które miejsca są najmniej regulowane i zastanowić się, jak je subtelnie dopasować. Jeśli to wszystko sprawia nam trudność, to warto skorzystać z usług architekta wnętrz, który podpowie, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w takiej sypialni.

Kolory i oświetlenie

Kolor ma wielką moc. Mogą optycznie powiększyć przestrzeń małego pokoju i stworzyć efekt przestronności. Jasne kolory ukośnie rozjaśnią sypialnię. Jest to bardzo ważne, ponieważ na poddaszach zazwyczaj jest bardzo mało okien, przez co do sypialni wpada bardzo mało światła. Kolory, na które można postawić, to biały, beżowy, bladoróżowy i jasnoszary. Jeśli naprawdę zależy Ci na mocniejszych tonach i ciemniejszych barwach w sypialni, pamiętaj, aby pomalować nią tylko część pokoju. Na przykład może to być jedna ściana i pionowa zamiast ukośnej, ponieważ wizualnie zmniejszyłoby to przestrzeń. Częstym problemem w pomieszczeniach zaaranżowanych na poddaszu jest niedostateczna ilość naturalnego światła. Jeśli jesteśmy jeszcze na etapie projektowania i budowy domu, warto zadbać o to, aby na poddaszu było jak najwięcej okien lub by okna były duże. Ale jeśli mamy już gotowe pomieszczenie, bez możliwości wstawienia okien, warto postarać się o dobre oświetlenie sztuczne. Reflektory to pomysłowe rozwiązanie. Zajmuje bardzo mało miejsca i możemy ją postawić w rogu pomieszczenia, gdzie światło nie jest zbyt dobre. Kolejnym rozwiązaniem jest ruchomy kinkiet, który dodatkowo oświetla wybrane przez nas miejsce. Innym pomysłem jest zastosowanie sznurka lampek (najlepiej diodowych), które będą jednocześnie ozdobą. Możesz również użyć dużej lampy stojącej lub lampki nocnej, możemy dowolnie ustawiać i przemieszczać.

Rolety na oknach dachowych

Zasłony, zasłony lub zasłony nie są dozwolone w oknach mansardowych ze względu na kąt nachylenia. Pomogły nam rolety: rolety rzymskie, rolety plisowane, rolety termiczne, rolety zaciemniające. Żaluzje pozwalają regulować ilość wpadającego światła, a dzięki roletom w pochyłej sypialni latem nie nagrzewa się zbytnio. Oprócz tego pełnią również funkcję dekoracyjną. Do wyboru mamy szeroką gamę materiałów, wzorów i kolorów, które pozwolą nam idealnie dopasować je do naszych sypialni. Dobrym rozwiązaniem mogą być również zewnętrzne markizy, które mogą zredukować dopływające ciepło nawet o 76%. Do wyboru sterowanie ręczne lub elektryczne.

Mogą Ci się także spodobać: