Styl francuski – Po czym go poznać?

styl francuski

Łączy w sobie wyrafinowaną elegancję i dekoracyjność z nowoczesną lekkością i artystycznym luzem. Jeśli lubisz eklektyczne połączenia, zabawę detalami z różnych epok i krótko mówiąc wnętrza, które wirują na przeciwległych biegunach – ten styl jest dla Ciebie. Swobodnie, bezpretensjonalnie, a jednocześnie szykownie i wyrafinowanie – poznaj francuski styl i mieszkaj w najlepszych dzielnicach Paryża.

Cechy charakterystyczne stylu francuskiego

W paryskim stylu najważniejsza oś symetrii „łączy” poszczególne pomieszczenia. To właśnie ta oś wprowadza również harmonię do całej aranżacji wnętrza. Czym charakteryzuje się francuski wystrój wnętrz? Jak rozpoznać popularnego „Louisa”? Jakiego koloru francuski styl użyje jakiej dekoracji? Przestrzeń, dużo światła, jasne kolory i naturalne materiały oraz elegancja to kwintesencja francuskiego stylu. Wnętrza inspirowane stylem francuskim są jasne, jasne i zachęcają do relaksu, uwiedzione wyrafinowanymi beżami, szarościami i zgniecioną bielą. Francuski wystrój wnętrz jest dla wszystkich, którzy kochają prostotę i szyk. Francuski wystrój wnętrz wymaga odpowiedniego fundamentu, dużej ilości światła i przestrzeni. Nie oznacza to, że nie można go stosować w małych mieszkaniach. Wystarczy, aby wnętrze było jak najbardziej otwarte. Można to osiągnąć łącząc kuchnię z salonem lub stosując lekką wyciętą ścianę oddzielającą sypialnię lub pokój. Co najważniejsze, przynajmniej dla uzyskania wizualnego wrażenia przestrzeni, dobrą podstawą będą jasne kolory na ścianach i podłogach. Jeszcze lepiej, jeśli mamy duże okna i balkon lub taras. W efekcie uzyskamy wrażenie większego wnętrza.

Inspiracje stylu francuskiego

Francuski styl w aranżacji wnętrz preferuje naturalne materiały, dlatego lepiej wybrać naturalne drewno na podłogi i drewniane meble. Francuskie wnętrza dobrze komponują się z dodatkami w stylu prowansalskim lub glamour. Rzeźbione meble o opływowych liniach i walcowanych krawędziach, krzesła lub zagłówki z kutego żelaza, ozdobne dodatki i eleganckie tkaniny to sekret prostoty we francuskich wnętrzach. Wnętrza inspirowane stylem francuskim można również zaaranżować w nieco ciemniejszej kolorystyce i bardziej męskim stylu. Jasne, stonowane kolory będą świetną odskocznią od czerni czy grafitowej szarości, które stłumią wyrafinowanie we francuskim stylu.

Jakie meble wybrać do stylu francuskiego?

Meble francuskie, meble z epoki Ludwika XV, funkcjonalne jak zwykle „Ludwik”, lekkie, bardzo kobiece i wygodne. To, czy jest to oryginał, czy replika, nie ma tutaj większego znaczenia. Linie są ważne. Francuski styl, ponieważ charakteryzuje się owalnymi, okrągłymi, owalnymi lub klepsydrowymi kształtami. Okrągłe stoły, okrągłe sofy, a nawet owalne wanny to jego największe atuty. We francuskich meblach króluje oczywiście drewno i oryginalne tkaniny. Wyposażenie posiada liczne zdobienia i płaskorzeźby. Krzesła, komody, fotele i konsole są wyposażone w zakrzywione nogi. Styl francuski to jeden z tych stylów, który lubi akceptować wszelkie dekoracje, a także ornamenty roślinne. Urządzenia są niewielkie, a przez to dość lekkie (dosłownie iw przenośni), zwłaszcza „Ludwiki”. Meble francuskie można było ozdobić rzeźbionymi dekoracjami w postaci kwiatów i liści, wiązek trzciny oraz form aplikacyjnych z pozłacanego brązu.

 

Mogą Ci się także spodobać: