Aranżacja komody – jak może się wyróżnić?

Aranżacja komody

Dobrze zaprojektowane wnętrze to coś więcej niż tylko ładny wygląd zewnętrzny. Tak, to niezwykle ważna jego część, ale nie można zapomnieć o jeszcze jednej rzeczy, która charakteryzuje dobrze zaprojektowane wnętrze. Jest funkcjonalna, oparta między innymi na tym, że w domu jest wystarczająco dużo mebli do przechowywania różnych przedmiotów. Przykładem jest komoda, którą można wykorzystać jako element wyposażenia salonu.

Jak odpowiednio dopasować kanapę?

Podobnie jak wiele innych mebli, komoda bardziej kojarzy się z innymi pomieszczeniami niż z salonem. Nie oznacza to jednak, że komoda nie może dobrze sprawdzić się jako element aranżacji. Jej właściwości sprawiają, że sprawdzi się tam doskonale, a komody nie powinniśmy kojarzyć tylko z przechowywanym przez nas meblem, takim jak bielizna w sypialni, bo ma ona o wiele więcej ciekawych zastosowań. To, co sprawia, że ??komoda idealnie sprawdzi się w salonie, to połączenie funkcjonalności i elegancji, jakie oferuje ten uniwersalny mebel. Nowoczesne komody projektowane są tak, aby spełniały obie funkcje, które są przecież niezwykle ważne. Coraz więcej osób stawia więc na komodę do salonu. Najważniejszym czynnikiem, który sprawi, że komoda będzie uzupełnieniem Twojego salonu, jest materiał i styl, w jakim jest wykonana. Te rzeczy muszą pasować do innych mebli w salonie, aby cały wystrój był jak najbardziej spójny. Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając komodę do salonu.

Nowoczesne komody – idealny wybór?

Oferowana dziś nowoczesna biała komoda to świetny, uniwersalny mebel, który sprawdzi się w zupełnie innym salonie. Są minimalistyczne bez zbyt rzucających się w oczy i kiepskiej jakości zdobień, dlatego dobrze sprawdzają się w salonach wykonanych w tym stylu. Komoda w nowoczesnym pokoju zapewnia wizualne powiększenie pomieszczenia. Wykonane w dość stonowanej kolorystyce i bez ostentacji idealnie wkomponują się w wystrój i nie będą się wyróżniać, dzięki czemu cały salon będzie wydawał się dużo większy niż jest w rzeczywistości. Dlatego często są stosowane w małych salonach. Nowoczesne komody mogą być wykonane również z innych materiałów. Komody bazujące na metalu i drewnie to ważny element stylu loftowego czy skandynawskiego. Zapewni oryginalny wygląd, dzięki czemu całe wnętrze będzie spójne i przyjemne dla oka. Drewno z kolei wprowadzi do pomieszczenia przytulność, co jest ważne w salonie, bo to w nim wszyscy domownicy spędzają dużo czasu.

Która komoda sprawi się najlepiej w salonie?

Jedną z propozycji może być komoda posiadająca szuflady. Zmieści się na niej np. telewizor, pamiątki, zdjęcia i inne rzeczy, które chcemy wyeksponować w salonie, natomiast możemy schować w niej przedmioty, których w danej chwili nie chcemy eksponować, ale chcemy aby mieć je zawsze w pobliżu. W mniejszych salonach powinny znaleźć się wąskie komody. Nie zajmują dużo miejsca, ale pozwalają na przechowywanie niezbędnych rzeczy, których nie zmieści się nigdzie indziej, a jeśli wybierzemy raczej nowoczesny model, będą również bardzo ważnym dodatkiem do wystroju wnętrza na poddaszu czy w stylu skandynawskim Elementy I odwrotnie, nowoczesne białe komody będą świetnie wyglądać w bardziej klasycznych wnętrzach, ich czystość i stonowany kolor nie będą się zbytnio wyróżniać w pomieszczeniu.

 

Mogą Ci się także spodobać: