Stojaki na rośliny – jakie są najbardziej efektowne?

Stojaki na rośliny

Myślę, że nikogo nie zdziwi, gdy usłyszy, że kraty są niezbędnym elementem ogrodu. Nie będziemy rozwodzić się nad jego zaletami, choć jest ich wiele. Tym razem skupimy się na jego różnych wersjach. Jeśli chodzi o nawiasy, o czym myślisz? Przeważnie jest to drewniana rama o prostej formie. Klasyczny, prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Tak było do niedawna, ale teraz rynek jest zalewany niezliczoną ilością produktów ogrodniczych. Znajdziesz tam wszystko, czego zapragniesz.

Stojak kaskadowy

Na uwagę z pewnością zasługują donice kaskadowe. Jest nie tylko atrakcyjny w swojej formie, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Oprócz tradycyjnych drewnianych modeli, które wielu może znać, na rynku dostępne są również donice piętrowe wykonane z trwałych materiałów przypominających kamień. Ich największą zaletą jest to, że są mrozoodporne i odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu mogą stać na zewnątrz przez większą część roku.

Stoiki drewniane

Kolejną propozycją, która pewnie nie raz lub dwa razy wpadła Ci w oko, są drewniane donice. Bez wątpienia jest to najbardziej znany i popularny model przy urządzaniu ogrodów. Drewno jak zawsze dobrze pasuje do tych ogrodowych klimatów, a liczba modeli na rynku stale rośnie. Możesz wybrać tradycyjną donicę w formie drabinki lub kratki, która sprawdzi się również pod winoroślą, lub coś bardziej fantazyjnego i egzotycznego. Może Was to zaskoczy, ale tak, piszemy o brzozie, prawdziwej brzozie… To gorący trend, zwłaszcza w ogrodach i tarasach urządzanych w stylu bohemy. Zawsze mówimy „tak” powrotowi do natury, dlatego donice brzozowe to taki hit! To nietuzinkowa rabata ogrodowa, ale z pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

Zrób go sam!

Powyższe propozycje nie przykuły Twojej uwagi i nadal nie wiesz jak urządzić stojak w swoim ogrodzie? Nie martw się, istnieje wiele możliwości. Jeśli masz artystyczną duszę lub po prostu lubisz tworzyć coś z niczego, mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie. Chcesz wiedzieć, jak wyróżnić kwiaty na stojaku z palet? Istnieje wiele opcji. Możesz postawić go na podłodze lub trawie, pozostawić w oryginalnym kolorze drewna lub pomalować na dowolny kolor – jak widzisz wybór należy do Ciebie! Jednak zanim będzie można wybrać odpowiednie miejsce, a nawet rozważyć skorzystanie z niego, trzeba się odpowiednio przygotować i zajmie to trochę czasu. Oto kroki, które musisz wykonać.

 

Mogą Ci się także spodobać: