Styl nowoczesny – Czy będzie dla Ciebie najlepszy?

styl nowoczesny

Nowoczesny styl jest trwały ze względu na swoją wszechobecność. Oferuje swobodną i harmonijną atmosferę, doskonałe warunki wyciszenia i wypoczynku. Nowoczesny styl wnętrz nie jest trudny do wprowadzenia – opiera się głównie na prostocie i funkcjonalności. Stawia na minimalizm i potęguje wrażenie przestronności – nawet na skromnej powierzchni. Co jeszcze warto wiedzieć o tym stylu życia?

Ogólna charakterystyka stylu nowoczesnego

Nowoczesny styl mieszkania to przede wszystkim wrażenie ładu i zestawienia elementów, które składają się na spójną całość. Żadne przedmioty nie zostały tu umieszczone przypadkowo, a dobór materiałów wykończeniowych i palety kolorystycznej jest dobrze widoczny. Pomieszczenia urządzone we współczesnym stylu są stonowane i spójne w estetyce – z powtarzającymi się kolorami i fakturami w różnych miejscach. Nie oznacza to jednak, że mamy pełną dowolność w kwestii ilości dodatków i wykończeń.

Kolory stylu nowoczesnego

Najlepiej stworzyć aranżację ograniczoną do 3-4 kolorów i kilku materiałów w pomieszczeniu. Takie założenie pomoże w urządzaniu pięknego mieszkania – zwłaszcza jeśli postawimy na biele, szarości i beże. „Charakter” stylu nowoczesnego mocno nawiązuje do minimalizmu, ale bynajmniej nie jest ascetyczny. Jeśli podoba nam się takie zestawienie, nie musimy rezygnować z błyszczących powierzchni czy zdobień – najważniejsze, żeby nie przesadzić z ich ilością. To nowoczesne podejście do stylu zagwarantuje pomieszczeniu jednocześnie wyrafinowaną elegancję.

Jak wprowadzić styl nowoczesny do mieszkania?

Wiadomo, że naturalne drewno – i materiały zaprojektowane tak, aby je naśladować – sprawiają, że wnętrza stają się bardziej komfortowe. Działa to w każdym stylu aranżacji. Chcesz wprowadzić drewno w nowoczesnym stylu do swojego domu? Warto zacząć od wyboru podłogi – najlepiej sprawdzi się dąb – to materiał wysokiej jakości, a jednocześnie ma naturalną ciepłą barwę. W zależności od preferencji możesz wybrać wersję bieloną – wtedy będzie jaśniejsza lub przyciemnianą, która doda wnętrzu wyrazistości. Meble i inne drewniane elementy zostały dobrane w taki sposób, aby kolorem zbliżyć się do podłogi. Odcienie nie muszą być takie same, ale dobrze jest trzymać się jednego rodzaju drewna. Podłoga i dopasowane meble to nie wszystko, co składa się na nowoczesne wnętrze. Nowoczesny styl w urządzaniu mieszkań to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, dlatego nie możemy wybierać mebli tylko dlatego, że dobrze wyglądają. Aranżując wnętrze najlepiej wybrać sofę, która posiada funkcję spania, np. przyda się podczas rodzinnego urlopu. Poduszka siedziska powinna być łatwa do utrzymania w czystości, a oparcie powinno pozwalać na wygodną pozycję siedzącą, zapewniając jednocześnie stabilne podparcie kręgosłupa. Wysuwany podnóżek zwiększa funkcjonalność tego typu mebli, zamieniając prostą sofę w narożnik.

 

Mogą Ci się także spodobać: