Styl skandynawski – Co go wyróżnia?

Styl skandynawski

Styl skandynawski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych trendów w urządzaniu wnętrz. Co naprawdę jest przykładem typowego skandynawskiego stylu? Przeanalizujemy dokładnie, jakie są jego cechy i dlaczego nadal jest popularny, i wymyślimy kilka interesujących aranżacji.

Skąd przyszedł styl skandynawski?

Miejscem narodzin stylu jest oczywiście ponura Skandynawia. Mieszkańcy okolicy są przyzwyczajeni do niskich temperatur i szybkiego zmierzchu i nauczyli się radzić sobie z nimi na wiele sposobów. Jednym z nich jest jasne umeblowanie mieszkania, co pozytywnie wpływa na nastrój. Przyzwyczajeni do obcowania z naturą od najmłodszych lat, zakochali się w meblach wykonanych z naturalnych materiałów, a zwłaszcza drewna. W wielu przypadkach uzupełniają ją miękkie, trwałe tkaniny, takie jak aksamit. Ogólny styl skandynawski daje nam alternatywę dla kontaktu z naturą, czyniąc wnętrze bardziej naturalnym i przyjaznym dla środowiska. Meble skandynawskie produkowane są obecnie na całym świecie, co dodatkowo wzmacnia ich popularność i sprawia, że ??są produktem pożądanym we wszystkich krajach.

Salon w stylu skandynawskim

Salon inspirowany stylem skandynawskim jest wypełniony jasnymi kolorami i elementami z drewna. Drewniany parkiet lub boazerie imitujące drewno na podłodze to podstawa tego typu wnętrza. Aby ocieplić ich wygląd, połóż na nich dywaniki i poduszki, najlepiej grube, ciepłe, sprężyste iz długim włosiem. W skandynawskim salonie powinien znaleźć się również narożnik z szarą tapicerką i drewnianymi nogami. Fotele mogą być utrzymane w tym samym stylu, a opcje tutaj są naprawdę świetne. Najbardziej symbolicznym stylem skandynawskim w salonie jest fotel. Tutaj odnosimy się do klasycznego ucha, dziś istnieje wiele odmian i odmian. Klasyczny fotel bujany ze Skandynawii ma wysokie oparcie i podłokietniki. Najczęściej kupowana jest w kolorze żółtym, ale równie fajnie wygląda z szarymi wnętrzami. Gdy mamy już zaaranżowany salon w stylu skandynawskim, nie zapomnijmy o stoliku kawowym. To niezastąpiony wielofunkcyjny mebel. Polecamy solidne stoły z drewnianymi blatami, osadzonymi na metalowych nogach. W przypadku stołów i ław bardzo ważne jest sprawdzenie ich stabilności. Ich bezpieczne użytkowanie jest koniecznością, zwłaszcza gdy stawiamy na nich naczynia z gorącą kawą lub herbatą.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnie również często projektowane są w stylu skandynawskim. Wygodne łóżko wyposażone jest w szare tkaniny, drewniane okucia i elementy dekoracyjne, aw oknach zamiast rolet wewnętrznych zamontowano długie zasłony i tradycyjne firanki. Skandynawski styl sypialni sprawia, że ??wydaje się ona większa niż jest. Sypialnie skandynawskie znane są z wysokiego poziomu komfortu, jaki oferują swoim użytkownikom. Nie mogło w nich zabraknąć takich elementów jak fotele. Niekoniecznie musi służyć do siedzenia i czytania, częściej służy do noszenia spodni lub pełni rolę… podręcznego wieszaka. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu kładzie swoją szafę na oparciu fotela lub krzesła, mając nadzieję, że w jakiś magiczny sposób ubrania się złożą. Skandynawowie są pragmatyczni i stawiają na funkcjonalne rozwiązania, w ich sypialni nie może zabraknąć fotela czy krzesła. Wszystkie tego typu meble można znaleźć w naszej ofercie, a wybór jest bardzo szeroki.

 

Mogą Ci się także spodobać: